Kulturális Örökség Napjai - MNL Fejér Megyei Levéltára

MNL – Fejér Megyei Levéltára
2014. szeptember 20-21. (szombat-vasárnap)
• 8000 Székesfehérvár, Szent István tér 2-3.

Az MNL Fejér Megyei Levéltára évek óta rendszeresen részt vesz a Kulturális Örökség Napjai
programsorozaton. A nemrégiben felújított Szent István téri műemléki épületegyüttest idén is
megnyitjuk a nagyközönség előtt, akik nemcsak az épület történetével ismerkedhetnek meg, hanem
betekintést nyernek egy levéltár működésének mindennapjaiba is.

Kápolna

A Kulturális Örökség napjain a látogatók megtekinthették a levéltár felújított épületét, meghallgathatták az épület történetét, megcsodálhatták a gyönyörű freskókkal díszített kápolnában rendezett kiállítást, a restaurált műemlék bútorokat és az ólombetétes üvegablakokat. Vezetéssel végigjárhatták az újonnan épített, korszerű raktárakat, megismerkedhettek az iratanyag tárolásának rendszerével. A gyerekeket mindkét nap játszóház várta a levéltár kutatótermében.

Képes beszámoló>>