Közművelődési Kerekasztal MNL Országos Levéltára

MNL – Országos Levéltára
2014. szeptember 11-12. (csütörtök-péntek)
• 1014 Budapest, Bécsi kapu tér 2-4.

A Magyar Nemzeti Levéltár létrejötte óta eltelt idő – elegendő tapasztalatot ad arra, hogy beszámoljunk egymásnak az eddig elvégzett munkáról, és segítsünk azoknak a tagintézményeinknek, ahol a közművelődési és levéltár-pedagógiai munka kezdeti formában jelenik meg. Jelenleg a levéltárak levéltár-pedagógiai és közművelődési munkájának eredménye erőteljesen elmarad a múzeumok ezirányú tevékenysége mögött. Nem vitatva azt a tényt, hogy feladataink részben kormányzati és hatósági jellegűek, így a közművelődés csak az egyik ágát képviseli munkánknak, mégis erőteljes előrelépést kell tennünk, amire a pályázatunkban szereplő szakmai képzés/kerekasztal nagyon jó lehetőséget biztosít. Elsősorban a Magyar Nemzeti Levéltár tagintézményeinek munkatársait kívánjuk meghívni, ugyanakkor a levéltáros szakma más intézményeinek munkatársait is szívesen látjuk. Ezért előadóink között nem csupán a Magyar Nemzeti Levéltár közművelődési, levéltár-pedagógiai területen dolgozó munkatársait kérjük fel, hanem múzeumi szakembereket és más levéltárak (pl. Budapest Főváros Levéltára) munkatársait is.

Képgaléria a rendezvényről>>

Teljes beszámoló letöltése>>