Levéltárak Éjszakája Szent István Egyetem Kosáry Domokos Könyvtár és Levéltár

„Életrekeltett agrártörténet
Az I. Világháború emlékezete”

2014. június 21. (szombat), 18:00-23:00 • 2100 gödöllő, páter károly u. 1.

A Múzeumok Éjszakáján a tematikus évhez kapcsolódva az I. világháború eseményeit, a gazdasági életben, a hazai mezőgazdaságban megjelenő hatásait ismerhetik meg az érdeklődők. Időszaki kiállításunkon korabeli agrárlapokból tallózunk, a kisebbek kézműves foglakozáson, míg a nagyobbak rendhagyó történelem óra állomásain eleveníthetik fel a nagy háború legfontosabb történéseit, a front és a hátország életének mindennapjait. Rendezvényünk résztvevői tudáspróba keretében számot is adhatnak az első világégésre vonatkozó ismereteikről. A háborús évek hangulatát a már hagyományosnak számító irodalmi kávéházunk „élő” folyóiratának fellapozásával idézzük meg. Irodalmi összeállítás, felolvasások, filmvetítés, korabeli dallamok vezetik vissza az „olvasókat” a boldog békeidőket felforgató korszakba. A világháborúra emlékező programok mellett látogatóink az agrárképzés történetét és fejlődését bemutató könyvtári és egyetemi túrákon ismerkedhetnek meg az egyetem épületével, a könyvtári terekkel, raktárakkal, a gyűjtemény muzeális értékű könyveivel, folyóirataival, a levéltár legizgalmasabb, egyedi dokumentumaival.

A program hivatalos plakátja>>

Tudósítás a rendezvényről>>